zagraniczne obozy językowe

W mojej szkole w wakacyjnym okresie przyjeżdżają studenci z innych krajów na zagraniczne obozy językowe które są organizowane u nas. Musimy im pomóc, by mogli się u nas zaaklimatyzować i żeby wspominali dobrze kursy językowe za granicą, więc musimy się bardzo starać. Odbieramy ich z dworca i dowozimy do akademików.

Zagraniczne obozy językowe – można poznać wiele osób

zagraniczne obozy językoweW trakcie kursów u nas kursanci nocują w akademikach, z racji tego, że akurat nie ma w nich studentów. Te zagraniczne obozy językowe dla każdego, to świetna okazja do poznania nowych osób. Jak odbieram ludzi, to zawsze im się przyglądam. Były ostatnio takie dwie fajne dziewczyny, z którymi od razu złapałam szybki kontakt, Po zajęciach chodziłam pokazywać im nasze różne fajne atrakcje turystyczne. Bardzo lubiły chodzić na zakupy i kupować pamiątki. Mamy tu jakieś lokalne suweniry, więc chętnie sobie wybierają różne ciekawe rzeczy. Tak się zaprzyjaźniłyśmy, że i po kursie będziemy miały ze sobą kontakt. Wymieniłyśmy się numerami i będziemy ze sobą pisać. Może kiedyś ja odwiedzę je w ich kraju, fajnie by było. Oprócz dziewczyn, był też jeden fajny chłopak, który od razu wpadł mi w oko. Starałam się jakoś do niego zbliżyć, ale chyba nie był mną zbytnio zainteresowany. Wydawał się taki niedostępny, więc sobie odpuściłam. Dziewczyny mówią, że dużo już się nauczyły.

Czasem rozmawiają ze mną w moim języku, i jestem zdziwiona rezultatami. Ogromna poprawa w nauce, jak słyszałam, jak mówiły na samym początku. Jednak takie kursy do czegoś się przydają. Można się wiele nauczyć poza domem, i zdobyć nowe doświadczenia.