Chłodnie to miejsce, gdzie przechowywane są produkty ,które wymagają przechowywania w odpowiedniej temperaturze, dzięki czemu zachowują swoje właściwości i nie ulegają zniszczeniu. Chłodnia to miejsce, które występuje między innymi w sklepach spożywczych, stosowanie drzwi w chłodniach często jest bardzo kłopotliwe, lepszych sposobem jest użycie kurtyn paskowych.

Jakie jest zastosowanie kurtyn paskowych?

kurtyny paskoweDrzwi w chłodniach nie do końca spełniają swoją role, często są bardzo kłopotliwe podczas rozładunków towaru i nie tylko, za zamkniętymi drzwiami nie widać co się dzieję.Można stosować w połączeniu kurtyny paskowe wraz z drzwiami/wrotami co jest najlepszym rozwiązaniem. Kurtyny paskowe są bardzo łatwe w montażu, wystarczą podstawowe narzędzia, aby w krótkim czasie móc zamontować kurtynę. Sprawdzają się one w trakcie dostaw, można bardzo prosto przejechać wózkiem widłowym, gdyż wówczas tylko się uniosą/rozstąpią piesi również bez problemu przechodzą sobie przez kurtyny paskowe. W dodatku jest to bardzo dobry element, który chroni przed przedostawaniem się kurzu do środka, utrzymuję również temperaturę, podczas załadunku /rozładunku, dzięki utrzymywaniu temperatury, inwestycja bardzo szybko się zwraca, ponieważ nie trzeba dodatkowego nakładu energii elektrycznej aby przywrócić temperaturę w chłodni do temperatury która była przed dostawą lub załadunkiem. Dodatkowo kurtyny są wytrzymałe, ze względu na materiał z którego są wykonanie, mianowicie pasów PCV z tworzywa sztucznego.

Prowadzisz sklep, szukasz oszczędności, bądź nie chcesz narażać swojego zdrowia lub współpracowników, powodów może być cała masa aby zdecydować się na zakup i montaż kurtyn paskowych, dzięki którym zaoszczędzisz prąd, nie będziesz musiał wdychać dodatkowego kurzu w dodatku momentalnie się zwrócą.