Najpierw otworzyłem sklep motoryzacyjny. Miałem wyższe ambicje, jednak wszystko musiało zostać rozplanowane z rozwagą. Kiedy już sklep funkcjonował na tyle dobrze, że przynosił dochody i nie miałem kredytów na głowie, to zdecydowałem się zainwestować w warsztat samochodowy.

Samochody naprawiane przez dobrego mechanika 

mechanik samochodowy w BydgoszczyPosiadanie tych dwóch punktów miało mi zdecydowanie przysporzyć więcej klientów i byłem przekonany, że tak właśnie będzie. Warsztat miał stać na terenie mojej prywatnej posesji, gdzie miałem mnóstwo miejsca. W przyszłości zamierzałem jeszcze otworzyć stację kontroli pojazdów i komis, ale wszystko w swoim czasie. Na autach się znałem, ale mechanikiem nie mogłem być. Naprawy to już była sprawa poważna i dlatego potrzebowałem doświadczonego mechanika do swojego warsztatu. Byłem przekonany, że znajdzie się jakiś dobry mechanik samochodowy w Bydgoszczy, który zechce dla mnie pracować. Dobrze płaciłem swoim ludziom i ich doceniałem. Umieściłem ogłoszenie w internecie i zaczęły napływać zgłoszenia. Odezwali się do mnie tylko mechanicy z doświadczeniem i dlatego uznałem, że wybiorę tego najlepszego. Pomógł mi w tym znajomy, który znał się na rzeczy i wiedział dzięki temu, którego mechanika warto było zatrudnić. Wiadomo, jak warsztat będzie miał więcej klientów, to zatrudnię więcej mechaników, jednak na początek jeden doświadczony pracownik zdecydowanie wystarczy. Mechanik samochodowy, którego zatrudniłem sprawdził się i byłem zadowolony. 

Dzięki temu, że zatrudniłem doświadczonego i niezawodnego mechanika samochodowego, to klienci szybko obdarzyli mój warsztat zaufaniem. Pozwoliło to na szybki rozwój i zatrudnienie więcej ludzi. Możliwość poprowadzenia dodatkowo stacji diagnostycznej stawała się coraz realniejsza.